Tűzriadó a Bölcsészkaron

Megyei ellenőrző gyakorlatot tartott a tűzoltóság a Szegedi Tudományegyetem Egyetem utcai épületében. A pincében kellett helytállniuk a tűzoltóknak.

A tűzoltók nem tudtak arról, hogy ez egy gyakorlat, úgy dübörögtek végig a városon, mintha éles helyzethez vonultak volna. A gyakorlat szerint a bölcsészkari épület pincéjében szabálytalan karbantartási munkálatok miatt tűz ütött ki. A bajt tetézte, hogy sérültek és veszélyes anyagok – metilalkohol és formaldehid – is vannak a pincében. Sőt az épület szerkezete is megsérült a tűzben, így műszaki mentésre is fel kellett készülniük a tűzoltóknak.

Délmagyarország

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

cikk_boritokepek_13

Grecsó Krisztiánnal zárult a Radnóti-estek sorozat ötödik évadja. Az egykori szegedi egyetemista mára már országos népszerűségű író. Május 8-án a Café Radnótiban a Vágyálmok netovábbja: Szeged című beszélgetésen Szilágyi Zsófia, az SZTE BTK Magyar Irodalmi Tanszék oktatója kérdezte az írói forrásairól.