IMG_9673

Még egy hétig lehet jelentkezni az SZTE középiskolásoknak szóló földrajz-versenyére

A nagy érdeklődésre és az érintettek visszajelzéseire való tekintettel, a szervezők meghosszabbították a XIII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre való jelentkezés határidejét 2024. január 23-áig.

- A Kárpát-medence élményekben leggazdagabb földrajzversenye –így lehet legjobban meghatározni röviden, hogy mit is jelent a az SZTE korábbi tanszékvezetőjéről, kutatóprofesszoráról elnevezett földrajzi tematikájú tanulmányi seregszemle. A XII. Jakucs László Nemzetközi Földrajzversenyre rekordszámú, csaknem 600 tanuló jelentkezett tavaly. Magyarország minden vármegyéjéből és a határon túlról is nekivágtak az első, online fordulónak a csapatok.

A gyakorlatorientált verseny népszerű a középiskolások és tanáraik körében is. Éppen ezért évről-évre egyre többen jelentkeznek. Idén a gimnáziumi oktatók visszajelzései alapján a jelentkezési határidőt a szervezők kitolták, így 2024. január 23-ig, kedd éjfélig várják az ingyenes megmérettetésre a kétfős csapatok jelentkezését.

IMG_9744

További részletek, jelentkezés itt.

Fotók: Kovács-Jerney Ádám


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Balogh_LaszloBalog László - ETSZK, gyógytornász

Világ életemben az egészségügy iránt vonzódtam. Talán ezért jelentkeztem először biológia szakra, ami nem vált be. Később gyógymasszőrködéssel foglalkoztam, ott ismertem meg nagyon sok olyan embert, akik az SZTE ETSZK gyógytornász szakára járnak. Megtetszett a tudás, amit ők képviselnek, ezért eldöntöttem, hogy én is ide akarok járni. Azért a Szegedi Tudományegyetemet választottam, mert itt olyan gyakorlatorientált a gyógytornászképzés, mint sehol máshol az országban. A gólyatábor és kari bulik is nagyon jók, összességében mindennel meg vagyok elégedve.




Olasz_BalazsOlasz Balázs - ZMK, előadóművész – klasszikus orgona

Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.